7 پیشنهاد ارزشمند برای اینکه سقف منزل و یا محل کارتان را بلندتر حس نمایید

اکثر آپارتمان های امروزی دارای سقف های کوتاه می باشند. چگونه می توان فضای موجود را بلندتر نشان داد و از حس فشردگی فضا کاست.

اگر سقف فضای مورد نظرتان 2 تا 2.5 متر می باشد و می خواهید فضایتان را بلندتر از واقعیت حس نمایید پیشنهادهای زیر می تواند به شما کمک کند که به این حس برسید.

  1. شما میبایست از وسایل و مبلمان ظریف با پایه های بلند و باریک استفاده نمایید.
  2. استفاده از خطوط عمومی یک نوع مبارزه علیه سقف های کوتاه می باشد. رنگ های روشن با خطوط باریک بر روی دیوار و یا استفاده از وسایلی که به سمت سقف کشیده شده باشد تاثیر بسیاری در بلند نشان دادن سقف خواهد داشت.
  3. سعی کنید پرده ها را از سقف تا کف تهیه و نصب نمایید، انتخاب پرده ها با طرح رومی انتخاب ایده آل خواهد بود.
  4. کف اتاق ها را ترجیحا از سرامیک کنید با خطوط مشکی و یا در غیر آن صورت از فرش، موکت و یا کف پوش هایی انتخاب نموده که با مربع های سفید با خطوط و چفت های تیره و اجرای 45 درجه فرش و در کنار رنگ آمیزی نمود.contrast آن سقف را سفید و جدا از رنگ های دیوارها با
  5. قطعا لوسترهای بزرگ و سنگین برای این فضاها مناسب نمی باشد چون هر چه لوسترها و چراغ ها بزرگ ، سنگین و آویزون باشد حجم فضای اتاق را خواهد گرفت. لذا می بایست از انتخاب آن صرف نظر نمود.
  6. یکی از موارد بسیار موثر استفاده از آیینه می باشد. سعی کنید بر روی دیوارهای از آیینه (از سقف تا کف) و همچنین از وسایلی که دارای جلا می باشد استفاده نمود این دو مکمل هم برای درک ارتقا ارتفاع سقف میسر می باشد.
  7. اکثر مردم عادت دارند که دیوارهای منزل و یا محل کار خود را از تابلوها و یادگاری های خود نقش کنند، این امر باعث احساس فضایی کوچک را به بیننده داده، لذا پیشنهاد می گردد در حد امکان از تعداد آن کاست و از تابلوهایی ساده با ابعاد بزرگ آن هم با تعداد بسیار اندک دیوارها را آراست.

امیدواریم با راهکارهای ارائه شده و با اجرای آن ها توانسته باشیم فضای مطلوبی را برایتان ایجاد کرده باشیم.

س.یقویان

LinkedIn

آپارات

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *