• سقف کاذب گریلیوم

سقف کاذب گریلیوم  جز سقف های باز و دکوراتیو محسوب می شود که سه نمای آن به صورت حفره های مربع و مستطیل دیده می شود که  حفره ها به صورت منظم در کنار یگدیگر قرار می گیرد. و حاصل آن یک سقف منظم و مدولار است که جلوه مدرن و زیبایی به معماری به ارمغان می آورد.

  • ویژگی ها و مزایا سقف گریلیوم

با توجه به اینکه این سقف از ورق آلومینیوم با پوشش رنگ الکترواستاتیک تولید می گردد در برابر حریق مقاوم است. همجنین این سقف کاذب گریلیوم ضد رطوبت و قابل شست و شو می باشد و در برابر زنگ ضدگی و خوردگی عوامل محیطی بسیار مقاوم می باشد.تولید این نوع سقف کاذب علاوه بر مزایای فوق ،مزیت های دیگری به همراه دارد .به طور مثال وزن تمام شده این سقف کاذب بسیار کم است و می توان با توجه به تولید سقف کاذب گریلیوم  در چشمه های متفاوت به وزن مطلوب رسید، همچنین به بودجه مناسب برای این قسمت دست یافت. در طراحی سقف کاذب ، از این سقف به راحتی می توان با مشکی کردن تاسیسات و فضاهای بالای سقف کاذب و با یافتن چشمه مناسب گریلیوم، دید مایل پشت سقف را کاملا بر طرف کرد و همچنین می توان از چرخش هوا با استفاده از حفره های (چشمه ها) بوجود آمده استفاده کرد که این چشمه های سقف کاذب گریلیوم در میزان آکوستیک بودن بسیار تأثیر گذار خواهند بود. سقف مدولار و یک پارچه ی گریلیوم  را می توان با انواع چراغ های گرد و مدولار ترکیب نمود .همچنین می توان به راحتی به صورت موضعی یا کامل بدون خرابی،دمونتاژ نمود و دستیابی به تعمیرات و تغییرات در پشت سقف به آسانی صورت می گیرد .

  • مشخصات فنی سقف کاذب گریلیوم

گریلیوم  از ورق آلومینیوم و با پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک و یا آنادایز تولید می شود. همانطور که در بالا شرح داده شد ،سقف کاذب گریلیوم نمایی از حفره های (چشمه ) منظم مربع و یا مستطیل می باشد که به ابعاد طول و عرض هر حفره(چشمه) و بعد هر المان را نمای گریلیوم می گویند.

  • ابعاد رایج تولید سقف کاذب گریلیوم عبارتند از

– چشمه 50 ×50    میلی متر                              – چشمه    15×15  میلی متر

– چشمه  75×75   میلی متر                               – چشمه 200×200 میلی متر

– چشمه 100×100 میلی متر                              – چشمه 600×600 میلی متر

– چشمه 120×120 میلی متر

علاوه بر ابعاد چشمه های فوق می توان گریلیوم را در انواع چشمه و ارتفاع و نما تولید کرد.

  • پوشش رنگ

  • رنگ الکترواستاتیک

به طور کلی در توضیح این نوع رنگ می توان گفت به دلیل عدم نیاز به یک حلال،استفاده از این نوع رنگ های پودری بسیار حائز اهمیت است و همچنین نسبت به نوع رنگ های دیگر میزان آلودگی کمتر و دوام وپایداری بیشتری دارد. در استفاده از رنگ پودری یا همان الکترواستاتیک یا همان رنگ کوره ای به دلیل اینکه این نوع رنگ از ترکیب و نوعی فرآیند رنگ خشک به عمل می آید در هیچ مرحله ای از رنگ کاری نیاز به ترکیبات و محلول نمی باشد.

  • ویژگی و مزایا

از ویژگی های مهم این نوع رنگ میتوان به اقتصادی بودن و زیست پذیری آن اشاره کرد.همانطور که گفته شد استفاده از رنگ های الکترواستاتیک به دلیل عدم وجود محلول صرفه اقتصادی بهتری دارد.

از دیگر مزایای مهم این نوع رنگ می توان به : پوشش دهی بالا و ایجاد ضخامت یک نواخت در تمامی نواحی،نفوذ پذیری در نقاط غیردسترس گوشه ها و لبه ها،فرآیند رنگ آمیزی روان و آسان ، به وجود آوردن یک لایه رنگ بر محصول با خواص عالی فیزیکی و شیمیایی مطلوب، ریسک خطر آتش سوزی بسیار پایین.

  • شیوه ی اجرایی رنگ پودری در ایران

  • شیوه پسا گرم:

این شیوه از رنگ‌آمیزی الکترواستاتیک متداول‌ترین شیوه در ایران است. در این روش ابتدا قطعه رنگ‌ آمیزی شده و بعد در معرض گرما قرار می‌گیرد روش پس گرما شیوه‌ای است که نسبت به دیگر شیوه‌های رنگ‌آمیزی الکترواستاتیک آسان‌تر بوده و راه‌اندازی تجهیزات این نوع از رنگ‌آمیزی به نسب دیگر شیوه‌ها متداول تر است. روش پس گرما هم به شیوه دستی و هم به روش اتوماتیک قابلیت اجرا دارد. در هر دو مدل دستی و اتوماتیک سرعت خروجی آن بالا بوده و کیفیت رنگ آن نیز مطلوب است.

  • کاربرد سقف کاذب گریلیوم

با توجه به تولید در ابعاد مختلف و نیز رنگ آمیزی های متنوع و ترکیب چند رنگ در یک سقف و همچنین قابلیت تلفیق آسان با سایر سقف ها و استفاده از این سقف حتی در پلان های دارای پرت فضایی می توان آن را در فضاهای مسکونی ،اداری آموزشی ،تجاری ،ورزشی،صنعتی،پایانه ها و فرودگاه ها،محیط هایی با کاربری سنتی و مدرن،متروها و … استفاده نمود.

برای مشاهده نمونه اجرایی این پروژه اینجا کلیک کنید.

نمونه 1

نمونه 2

333999Copy of باشگاه توانير_09DSC02899استخر قم (3)ایران مال (1)ایران مال (2)ایران مال (3)ایستکاه خواجه عبداله انصاری031برج آموت (1)برج آموت (2)برج آموت (3)پالایشگاه بندرعباسحرم مطهردانشگاه ماهانسینما آزادیسازمان بنادر و دریانوردی (6)راه آهن تهران2_52دفتر هواپيمائي بندرعباس_15دانشگاه ماهان1مترو جوادیه (1)مترو خواجه عبدالله (4)مترو خواجه عبدالله (5)مترو صیاد شیرازی (1)مترو صیاد شیرازی (2)هتل لاهیجاننيرگاه توگا_116نيرگاه توگا_092نيرگاه توگا_028مترو صیاد شیرازی (5)