در سال 1359 هسته اولیه شرکتی که امروز به نام کدکن می شناسیم ، با همکاری آقایان مهندسین ناصر امامی و نوروزی و آقای دکتر بهرامی ، در شرکت تراست ( خیابان طوس ) با هدف طراحی و اجرای صنایع آلومینیوم در پروژه های ساختمانی به عنوان نماینده شرکت دورال شکل گرفت.

در سال 1361 با جدا شدن آقایان دکتر بهرامی و مهندس نوروزی ، شرکت جدیدی با نام تروسک ( خیابان وزرا ) با مدیریت عامل مهندس سید ناصر امامی و هیات مدیره سید محمد مهدی علوی و خانم ژاله محمودی با هدف ادامه فعالیت شرکت تراست تشکیل گردید.

در سال 1362 و 1363 شرکت تروسک با بهره گیری از افرادی چون آقایان مهندس فرهاد توحیدی و آندرانیک نظریان و همکاری با شرکت سکو ایران به مدیریت مهندس پور فلاح در زمینه های مختلف سقف کاذب و نما موجب شد که شرکتی با نام کدکن در آینده تاسیس شود.

و سرانجام شرکت تروسک در سال 1369 بعلت برخی مشکلات به حالت تعلیق در آمد و بجای آن شرکت جدیدی بنام شرکت کدکن ، ادامه فعالیت را با مدیریت مهندس سید ناصر امامی به عهده گرفت.

در سال 1371 مهندس سید اصغر خیاط مقدم نیز به هیئت مدیره شرکت کدکن ملحق و همچنان مهندس سید ناصر امامی اداره امور شرکت را بعهده گرفتند که در این سال ها دفتر فنی شرکت کدکن با طراحی قالب های جدید سقف کاذب ، همکاری خود را جهت تولید سقف کاذب های جدید با گروه صنعتی اکباتان به مدیریت آقای مهندس هاشمی آغاز نمود.

با تصمیم بنیان گذار و پیشکسوتان شرکت کدکن و همچنین لزوم مدیریت جوان در سال 1393 ، مدیریت عامل شرکت به آقای مهندس سید سلیمان امامی و هیات مدیره جدید و جوان به آقایان مسلم شفیعی ،مهندسین سید افشین خیاط مقدم و سید سلیمان امامی تغییر یافت. با این تغییرات شرکت کدکن ادامه ی ماموریت خود را به نسل دوم منتقل نمود.

در سال 1395 تا 1398 و بر اساس تصمیمات مجمع عمومی شرکت کدکن با خروج آقای سید افشین خیاط مقدم، از آقای مهندس سید مهدی مظلی به عنوان رئیس هیئت مدیره دعوت به عمل آمد تا همچنان شرکت کدکن به اتکا از قدمت و تجربه با رویکرد جدید و بکار گیری از دانش روز پر قدرت تر از گذشته به فعالیت های خود ادامه دهد.
و در سال 1399 با دعوت از موسس شرکت کدکن ( آقای مهندس سید ناصر امامی ) به عنوان ریاست هیئت مدیره کدکن و جایگزین شدن ایشان با آقای مهندس مظلی موجب تجمیع تجربه و جوان گرایی در شرکت کدکن شد .در حال حاضر شرکت با مدیریت جوان تلاش دارد با بهره گیری از تجارب ارزشمند مجموعه کدکن و مدیران پیشین،تغییرات مثبت و سازنده ای بوجود آورد.

باشد که این تغییرات رضایت بیشتر مشتریان شرکت را فراهم نماید.